XIII WARSZAWSKIE MIĘDZYNARODOWE

MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie

FESTIWAL KAMERALISTYKI POLSKIEJ

24.08, godz. 19.00, Pałac w Wilanowie - koncert z udziałem Katarzyny Popowej-Zydroń (fortepian) i Kwartetu Wilanów
28.08, godz. 19.00, Pałac w Wilanowie - Koncert uczestników Kursów
29.08, godz. 19.00, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - koncert z udziałem m.in. Wojciecha Świtały (fortepian), Kwartetu Śląskiego, Klaudiusza Barana (akordeon)

Katarzyna Popowa-Zydroń

Maja Nosowska

kameralistyka fortepianowa

(współpraca pianisty w duecie ze śpiewakiem, instrumentalistą, w duecie fortepianowym, większym zespole kameralnym (trio, kwartet itd.), przygotowanie do konkursów kameralnych, także możliwość indywidualnej pracy pianisty nad literaturą pieśniarską, instrumentalną, opracowywaniem wyciągów orkiestrowych w koncertach instrumentalnych, ariach operowych itp.)

Włodzimierz Zalewski

Maria Peradzyńska-Filip

flet

Klaudiusz Baran

akordeon

Mariusz Patyra

• XIII Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego odbędą się w dniach 21–29 sierpnia 2019 r. w Centrum Kultury Wilanów w Warszawie, ul. Kolegiacka 3.
  • Uczestnicy niepełnoletni muszą mieć zapewnioną opiekę osoby dorosłej, która odpowiada za ich bezpieczeństwo podczas Kursu.
  • Wszelkie zajęcia prowadzone w ramach Kursów są otwarte i obejmują: indywidualne lekcje u wybranych pedagogów, lekcje zespołowe oraz koncerty uczestników.
  • Kandydaci mogą zgłaszać udział czynny lub bierny.
  • Uczestnicy czynni mają zagwarantowane cztery lekcje w wymiarze 45 minut u wybranego pedagoga.
  • Organizatorzy zapewniają współpracę z akompaniatorami dla uczestników czynnych, którzy dokonają odpowiedniej opłaty za kurs (szczegóły dalej) oraz przyślą nuty dla akompaniatora w terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu.
  • Uczestnicy powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków.

O terminach rozpoczęcia zajęć w poszczególnych klasach
będziemy informować około 15 sierpnia.

Kursy odbywają się w siedzibie Centrum Kultury Wilanów - ul. Kolegiacka 3, w bezpośrednim otoczeniu zabytkowej rezydencji królewskiej w Wilanowie, 25 minut  autobusem z centrum Warszawy.

Pałac Królewski w Wilanowie

• Zgłoszenia udziału w Kursach należy dokonać do 31 maja 2019 r., przesyłając na adres Organizatorów pocztą lub e-mailem czytelnie wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz podpisane oświadczenie dotyczące danych osobowych, wraz z dołączonym dowodem wpłaty wpisowego (uczestnicy czynni) oraz deklaracją opieki nad uczniem (uczestnicy niepełnoletni). Liczy się data otrzymania zgłoszenia przez Organizatorów.
    • O zakwalifikowaniu na Kursy w charakterze uczestnika czynnego Organizatorzy poinformują do 15 czerwca 2019. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie rozpatrywane będą w miarę wolnych miejsc. Informacje o wolnych miejscach w klasach poszczególnych profesorów będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej.

OPŁATY DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH OBYWATELSTWO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Opłaty dla uczestników czynnych:

Uczestnicy biorący udział w kursie jako zespół kameralny płacą wpisowe w wysokości 100 zł od każdego członka zespołu.

Zespół kameralny – 320 zł/os.

Pełna opłata za Kursy musi wpłynąć na konto bankowe Organizatora najpóźniej do 15 lipca 2019.

Opłata dla uczestników biernych:

Cały Kurs - 200 zł
Wstęp na jeden dzień - 30 zł

Opłaty dla uczestników czynnych:

Uczestnicy biorący udział w kursie jako zespół kameralny płacą wpisowe w wysokości 50 Euro od każdego członka zespołu

Zespoły - 100 Euro/os.

Opłata dla uczestników biernych:

Cały Kurs - 70 Euro

Wstęp na jeden dzień - 10 Euro

• Organizatorzy dokonali wstępnej rezerwacji miejsc noclegowych w Hotelu De Silva Wilanów (ul. Kubickiego 3).
    Ceny promocyjne noclegów dla uczestników:
    pokój 1-osobowy - 140 zł/doba bez śniadania
    pokój 2-osobowy - 140 zł/doba bez śniadania
    śniadanie w formie bufetu - 25 zł/os.
  • Uczestnicy na hasło „Kursy  Mistrzowskie” mogą składać rezerwacje bezpośrednio w recepcji hotelu :
    e-mailowo na   adres : wilanow@desilva.pl
    telefonicznie : 22 550 62 00, 22 550 61 00

• Wyżywienie we własnym zakresie - w okolicy bogata oferta gastronomiczna.

Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dofinansowano ze środków Centrum Edukacji Artystycznej

Centrum Kultury Wilanów