Kursy 2014

Włodzimierz Zalewski

biogram na stronie UMFC

Maja Nosowska

kameralistyka fortepianowa, realizacja partii fortepianowych w utworach kameralnych
biogram na stronie UMFC

Krzysztof Herdzin

improwizacja fortepianowa

Oksana Svekla

realizacja partii fortepianu w klasach wokalnych i instrumentalnych

• VIII Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie im. Macieja Paderewskiego odbędą się w dniach 16–24 sierpnia 2014 r. w Centrum Kultury Wilanów w Warszawie - Filia w Powsinie, ul. Przyczółkowa 27A.
  • Uczestnicy niepełnoletni muszą mieć zapewnioną opiekę osoby dorosłej, która odpowiada za ich bezpieczeństwo podczas Kursu.
  • Wszelkie zajęcia prowadzone w ramach Kursów są otwarte i obejmują: indywidualne lekcje u wybranych pedagogów, lekcje zespołowe, koncerty pedagogów i wyróżniających się uczestników. Organizatorzy proponują również zajęcia kameralne dla uczestników biorących udział w Kursie.
  • Kandydaci mogą zgłaszać udział czynny lub bierny.
  • Uczestnicy czynni mają zagwarantowane cztery lekcje w wymiarze 45 minut u wybranego pedagoga.
  • Organizatorzy zapewniają współpracę z akompaniatorami dla tych uczestników, którzy dokonają odpowiedniej opłaty za kurs (szczegóły dalej) oraz przyślą nuty dla akompaniatora w terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o zakwalifikowaniu.
  • Zgłoszenia udziału w Kursach należy dokonać do 31 maja 2014 r., przesyłając na adres Organizatorów pocztą, faksem lub e-mailem czytelnie wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z dołączonymi rekomendacjami, dowodem wpłaty wpisowego (uczestnicy czynni) oraz deklaracją opieki nad uczniem (uczestnicy niepełnoletni). Liczy się data otrzymania zgłoszenia przez Organizatorów.
  • O zakwalifikowaniu na Kursy w charakterze uczestnika czynnego Organizatorzy poinformują do 16 czerwca 2014. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie rozpatrywane będą w miarę wolnych miejsc. Informacje o wolnych miejscach w klasach poszczególnych profesorów będą umieszczane na bieżąco na stronie internetowej.
  • Liczba miejsc na Kursach jest ograniczona. Jeśli liczba kandydatów będzie większa niż liczba miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonują profesorowie na podstawie informacji zamieszczonych w formularzu zgłoszeniowym oraz rekomendacji.

KONCERT GALOWY
w wykonaniu profesorów i uczestników Kursów
19 sierpnia, godz. 19.00, Pałac w Wilanowie

OPŁATY DLA OBYWATELI POLSKICH

Opłaty dla uczestników czynnych:

Uczestnicy biorący udział w kursie jako zespół kameralny płacą wpisowe w wysokości 100 zł od każdego członka zespołu.

uczniowie ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie uczestniczący w poprzednich edycjach Kursów - zwolnienie z wpisowego

Duet – 520 zł
Trio - 780 zł
(większy skład - 260 zł/os.)
Dodatkowa lekcja - 130 zł

Pełna opłata za Kursy musi wpłynąć na konto bankowe Organizatora najpóźniej do 15 lipca 2014.

Opłata dla uczestników biernych:

Cały Kurs - 200 zł

Opłaty dla uczestników czynnych:

Zespoły - 80 Euro/os.
Dodatkowa lekcja - 50 Euro

Opłata dla uczestników biernych:

Cały Kurs - 70 Euro

• Organizatorzy dokonali wstępnej rezerwacji miejsc noclegowych w Hotelu De Silva Wilanów (ul. Kubickiego 3, dojazd do siedziby Kursów komunikacją miejską 15 minut) w cenie 50 zł/os. w pokojach dwuosobowych oraz w Domkach Turystycznych w Parku Kultury i Wypoczynku w Powsinie w cenie ok. 50 zł/os (dojście pieszo do siedziby Kursów ok. 15 minut).

• Uczestnicy dokonują opłat i pozostałych formalności na miejscu.

• Prosimy o zaznaczenie w formularzu zgłoszeniowym chęci skorzystania z noclegu oraz preferowanego zakwaterowania (hotel, domki).

• Wyżywienie we własnym zakresie - w okolicy bogata oferta gastronomiczna.

Warszawskie Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie
01-530 Warszawa, ul. Krasińskiego 1
tel. (22) 839-18-78 (od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-15.00)
tel.kom. 601-802-050, 501-256-961